Baribal Poland saszetka na klucze - recenzja przydatnego etui

Saszetka na klucze Baribal

Saszetka na klucze Baribal to bardzo udany produkt naszego krajowego producenta. Saszetka dostępna jest obecnie dostępna w dwóch kolorach, są to kolory czarny i oliwkowy. Wykonana została z wytrzymałej cordury, która sukcesywnie zapobiega przed przecieraniem saszetki i wszelkim jej uszkodzeniom podczas codziennego użytkowania. Materiał od strony wewnętrznej jest podgumowany, co zapobiega jego przemoczeniu oraz dodaje również wytrzymałości od strony narażonej na kontakt z kluczami lub innym ekwipunkiem. Saszetka posiada małe rozmiary i jest bardzo lekka. Baribal wyposażył ten produkt w taśmy molle po jednej stronie, dzięki temu można zamontować go bezpośrednio przy pasku. Dodaję to również możliwość wszelkiego troczenia saszetki np. do plecaka lub w miejscach, które w pierwszym momencie nie przyjdą nam do głowy. Dostępne molle w tym produkcie pozwala również na zamontowanie dodatkowego sprzętu od strony tych taśm. Jeżeli posiadamy sprzęt z klipsem, można go zaczepić dosłownie pod tymi taśmami. Saszetka posiada dobrej jakości zamek błyskawiczny, dzięki któremu mamy łatwy dostęp do przenoszonych w niej kluczy lub sprzętu w każdej sytuacji.

Praktyczny gumosznurek

Saszetka na klucze Baribal posiada długi gumosznurek, który znajduje się w środku saszetki i przechodzi przez zainstalowane metalowe kółko w materiale i wychodzi na zewnątrz. Do gumosznurka wewnątrz dołączony jest plastikowy karabińczyk, do którego możemy przyczepić swoje klucze. Po zewnętrznej stronie gumosznurek zaopatrzony jest w stoper służący do regulacji długości gumosznurka i blokujący klucze w saszetce. W produkcie, jaki otrzymujemy, gumosznurek jest bardzo długi i znajduje zastosowanie jedynie wówczas jeżeli saszetka jest przymocowana do paska. Dzięki niemu możemy bez obawy o zgubienie kluczy, otworzyć drzwi, a następnie wciągnąć klucze do saszetki pociągając gumosznurek z drugiej strony i blokując stoper. Dla mnie ta długość gumosznurka okazała się zupełnie niepraktyczna, więc postanowiłem skrócić go do minimalnej długości, tak aby klucze wyciągane z etui miały możliwość wyciągnięcia wyłącznie na minimalną odległość potrzebną do komfortowego otwierania drzwi. Wykonując tę modyfikację, saszetka zyskała na praktyczności.

Jedyny mankament

Zdecydowanym minusem, z jakim się spotkałem w tym produkcie to metalowe kółko, przez które przechodzi wspomniany gumosznurek. Kółko posiada fabrycznie bardzo ostre krawędzie wewnątrz, przez co uszkadzamy i przecieramy gumosznurek przy każdym użytkowaniu. Z tego właśnie względu byłem zmuszony sam użyć pilnika, aby spiłować ostre krawędzie przed użytkowaniem, co w przypadku takiego produktu i firmy Baribal nie powinno mieć zupełnie miejsca. Natomiast być może wyłącznie ja otrzymałem taką wersję z wadą i inne partie mogą być pod tym względem dużo lepiej wykonane. Mimo wszystko spotkałem się z różnymi opiniami, w których ten problem się powtarza. Według mnie to wyłącznie jedyny mankament tego jakże świetnego produktu, z jakim się spotkałem.

Parametry

  • Szerokość – 7,5cm
  • Długość – 11,5cm
  • Głębokość – 2cm
  • Waga – 35 gram

Saszetka może również z powodzeniem posłużyć jako pokrowiec na podręczny zestaw EDC.

Podsumowanie

Poza jedynym mankamentem dotyczącym metalowego kółka produkt ten jest naprawdę świetnie wykonany, praktyczny i pozwala na komfortowe użytkowanie z kluczy. Dzięki niemu przenoszone klucze nie uszkodzą nam pozostałego ekwipunku przenoszonego w ich towarzystwie np. w jeden kieszeni plecaka. Dodatkową zaletą jest fakt, że samą saszetkę można wykorzystać jako etui na zestaw EDC. Za tak niską cenę tj. około 25 złotych, otrzymujemy bardzo praktyczną saszetkę Baribala, która zabezpieczy nasz sprzęt przed wszelkimi uszkodzeniami oraz będziemy mogli go wykorzystać na milion różnych sposobów, na przykład jako mikro organizer dla naszego ekwipunku.

 

Jeżeli artykuł Ci się spodobał lub chciałbyś coś dodać, zostaw komentarz.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 vote
Article Rating