Bike Festiwal w Gdańsku, targami rowerowymi rozpoczynającymi sezon

https://www.facebook.com/BikeFestiwal/photos/p.1870324729926920/1870324729926920/?type=1&theater

O Bike Festiwalu słów kilka

Bike Festiwal to największe w Polsce targi rowerowe organizowane co roku w Gdańsku i otwierające sezon rowerowy. W roku 2019 termin V edycji Bike Festiwalu przypada na 6-7 kwietnia, a w tym samym czasie odbywa się tutaj kolejna impreza nosząca nazwę Free Time Festiwal. Jego tematyką jest turystyka, sport, aktywny tryb życia oraz wiele więcej.

 

Festiwal ten jest imprezą, która co roku przyciąga tłumy ludzi z całego kraju. Według organizatorów, frekwencja wynosi aż około 20 tysięcy odwiedzających. Targi te są przede wszystkim skierowane do aktywnych rowerzystów oraz ludzi z pasją. Podczas targów można spotkać wystawców przede wszystkim z Polski, jak również z Niemiec, Czech, Holandii, Włoch oraz Austrii. Obecni są także lokalni dystrybutorzy, sklepy i salony rowerowe. Czasami można tutaj spotkać podróżników rowerowych.

 

Aby dostać się na targi, musisz udać się pod poniższy adres:

AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11,  80-560 Gdańsk

Hala wystawiennicza AmberExpo znajduje się w niedalekim towarzystwie Stadionu Energa Gdańsk.

O co w tym Festiwalu chodzi?

Bike Festiwal promuje marki, produkty i usługi dla grona związanego z branżą rowerową oraz całą resztą pasjonatów, którą można zarazić tematyką rowerową. Jednym z celów festiwalu jest propagowanie mody na zdrowy, rowerowy styl życia.

Podczas tego wydarzenia oprócz wszelkiej maści sprzętu, można tutaj poznać wiele szalenie ciekawych osób, a co za tym idzie, nawiązać nowe znajomości oraz rozpocząć nowe formy współpracy.

Atrakcje i wydarzenia

Podczas trwania tej imprezy organizatorzy dbają, aby każdy znalazł coś dla siebie, dlatego organizowane są tutaj różnego rodzaju wydarzenia, atrakcje oraz konkursy z nagrodami dla publiczności.

 

Niektóre z przygotowywanych atrakcji dla odwiedzających to: pokazy trialu rowerowego, MTB stunt, Mistrzostwa Strider Racing oraz spotkania z ekspertami i gośćmi specjalnymi, opowiadającymi o swoich rowerowych pasjach. W roku 2019 planowana jest również wystawa i spotkania z konstruktorami rowerów nietypowych.

Moje wrażenia

W mojej ocenie targi Bike Festiwal to impreza zorganizowana na wysokim poziomie. Podczas mojego pobytu mogłem zobaczyć naprawdę dużo sprzętu rowerowego. Wystawiona była cała masa rowerów różnych producentów oraz akcesoriów. W gąszczu stoisk można się czasem pogubić. W wielu miejscach dostępne były darmowe materiały promocyjne oraz smakowity poczęstunek dla gości. Na pochwałę zasługują stoiska na których dostępne były materiały promocyjne różnych regionów Polski, przewodniki rowerowe i mapy. Materiałów tych zebrałem pokaźną ilość w swoim plecaku.

Myślę, że rozdawane egzemplarze przydadzą się wszystkim rowerowym zapaleńcom i podróżnikom takim jak ja. Dzięki nim w zeszłym roku mogłem zaplanować sobie kilka ciekawych tras na weekendowe rowerowe eskapady. Podczas Bike Festiwalu dowiedziałem się również wielu ciekawostek rowerowych, gdyż prezentowane były tutaj nowości z kategorii różnego rodzaju sprzętu rowerowego.

Rowery poziome

Bardzo zaciekawiły mnie stoiska rowerów poziomych, które również pojawiły się na targach. Na miejscu można było obejrzeć rowery poziome dwukołowe, trzykołowe trajki oraz modele handbike. W hali znajdował się również ogrodzony plac na którym można bez stresu przetestować różne egzemplarze rowerów i po prostu przejechać się na nich. Z racji, że od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tzw. Poziomki, czyli roweru poziomego, ten segment przypadł mi do gustu i mogłem również spróbować jazdy na kilku modelach rowerów poziomych, dwu i trzy kołowych.

Poznałem Rafała

Na Bike Festiwalu znajdowało się stoisko Sport Arsenal, którego ambasadorem jest podróżnik Rafał Gręźlikowski. To właśnie w tym miejscu mogłem poznać tego wspaniałego człowieka i porozmawiać z Nim na typowo podróżnicze tematy. Rafał opowiedział mi kilka anegdot dotyczących jego dotychczasowych wypraw rowerowych. Mogliśmy wymienić się doświadczeniami. Rafał opowiedział mi również o swoim rowerze i sprzęcie, którego używa podczas swoich wypraw. Później był również czas na zrobienie sobie kilku zdjęć, po czym Rafał udał się na scenę gdzie opowiadał o swojej pasji i wyprawach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Rafale, wejdźcie na jego fanpage na Facebooku

Podsumowanie

Jeżeli jesteś zapalonym rowerzystą, lubisz sport lub kręcą Cię podróże to Bike Festiwal może z powodzeniem stać się obowiązkowym punktem na mapie. Punktem, który musisz odwiedzić koniecznie w kwietniu. Ja ze swojej strony pragnę polecić Tobie to wydarzenie z czystym sercem, z tego względu, że ja sam bywam na nim obecny co roku i za każdym razem pozytywnie mnie nakręca. Tym miłym akcentem rozpoczynam nadchodzący sezon rowerowy. Chciałbyś dołączyć? Nie może Ciebie tutaj zabraknąć. Do zobaczenia!

 

Jeżeli artykuł Ci się spodobał, zostaw ciekawy komentarz.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 vote
Article Rating