Sprzęt foto i wideo, którego używam. Czyli zawartość mojego plecaka

Sprzęt foto i wideo zajmuje w moim plecaku bardzo dużo miejsca. Niemniej jednak jest on niezbędny, abym mógł dokumentować moje poczynania i dzielić się nimi z Wami drodzy czytelnicy. Poniżej możesz zobaczyć jakiego sprzętu aktualnie używam i który zajmuje miejsce w moim plecaku.


0 Komentarzy24 Minuty

Crosso Dry Big montaż sakw na przednim bagażniku roweru. Tak czy Nie?

Stając przed obliczem wyprawy rowerowej, wielokrotnie musimy się zmierzyć z problemem spakowania całego niezbędnego ekwipunku. W tym artykule postaram się rozwiać odwieczny dylemat czy duże sakwy rowerowe Crosso Dry Big da się zamontować na przednim bagażniku rowerowym Crosso.


0 Komentarzy11 Minuty

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd – relacja z trasy rowerowej, Jura rowerem

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd posiada również swój odpowiednik pieszy, obydwa szlaki wiodą przez większość warowni jurajskich zwanych Orlimi Gniazdami, które zostały wzniesione za czasów króla Kazimierza Wielkiego, który jak się mawia „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”.


3 Komentarze27 Minuty

Targi rowerowe Bike Festiwal w Gdańsku – relacja z V edycji 2019 roku

Bike Festiwal to jedne z największych w Polsce targów rowerowych organizowane co roku w Gdańsku i otwierające sezon rowerowy. Zobacz się działo podczas V edycji targów w 2019 roku.


0 Komentarzy13 Minuty

Petzl e+LITE – recenzja ultralekkiej i uniwersalnej czołówki turystycznej

Petzl e+LITE to ultralekka i uniwersalna czołówka o niesamowitej funkcjonalności. Czołówka ta potrafi pracować w temperaturach od -30 do 60 stopni Celsjusza. Całkowite natężenie światła, jaką generuje to maleństwo to 50 lumenów, a czas pracy tej latarki w tym trybie wynosi do 9 godzin ciągłej pracy.


0 Komentarzy10 Minuty

Sawyer Mini – recenzja kieszonkowego i wszechstronnego filtra do wody

Łatwy dostęp do wody pitnej podczas każdej podróży jest najważniejszą kwestią dla naszego bytowania w terenie. Wszyscy musimy pić niezbędną dla naszego organizmu wodę, a brak dostępu do czystej i niezanieczyszczonej wody może przysporzyć bardzo wiele problemów zdrowotnych dla naszego organizmu oraz sukcesu naszej wyprawy.


0 Komentarzy14 Minuty

Nexo Solar NavRoad – recenzja ultralekkiej i kompaktowej lampki solarnej

Podczas wyjazdów turystycznych lub na każdej wyprawie jednym z niezbędnych elementów ekwipunku jest naprawdę dobre oświetlenie. Do tej pory testowałem wiele sprzętu w postaci latarek i lamp, natomiast postanowiłem poszukać czegoś zupełnie innego.


0 Komentarzy13 Minuty

Baribal Poland saszetka na klucze – recenzja przydatnego etui

Saszetka na klucze Baribal to bardzo udany produkt naszego krajowego producenta. Saszetka dostępna jest obecnie dostępna w dwóch kolorach, są to kolory czarny i oliwkowy. Wykonana została z wytrzymałej cordury, która sukcesywnie zapobiega przed przecieraniem saszetki i wszelkim jej uszkodzeniom podczas codziennego użytkowania.


0 Komentarzy8 Minuty

Leatherman sidekick – recenzja kieszonkowego multioola

Leatherman sidekick to wielozadaniowe narzędzie kieszonkowych rozmiarów, które z powodzeniem może znaleźć się w każdym zestawie EDC (Everyday Carry) jako jedno z podstawowych jego elementów


0 Komentarzy11 Minuty

Garmin Fenix 3/5 HR – Pęknięcia czujnika tętna. Serwis, gwarancja i zwrot

W tym artykule chciałbym poruszyć i omówić powszechnie znaną i powtarzającą się usterkę tych modeli, jaką jest pękający czytnik tętna w obu modelach. Jeżeli problem ten pojawił się również w Twoim urządzeniu, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.


2 Komentarze13 Minuty

Locus map – najlepsza nawigacyjna aplikacja rowerowa na smartfona

Jeżeli jeździsz na rowerze ze smartfonem to prędzej czy później zadasz sobie pytanie, jaką aplikację nawigacyjną zainstalować. Aplikacji tego typu jest wiele, jednak jedną z najlepszych aplikacji nawigacyjnych na rower jest Locus map.


2 Komentarze20 Minuty

Moje cele i postanowienia noworoczne na 2019 rok – krótko i na temat

Nowy rok to zawsze czas refleksji i nowych postanowień, możemy podsumować osiągnięcia z poprzedniego i wyciągnąć wnioski na nadchodzący rok. Na realizację zakładanych celów mamy dokładnie 365 dni. Jak je wykorzystamy, zależy tylko od nas.


2 Komentarze14 Minuty

Bike Festiwal w Gdańsku, targami rowerowymi rozpoczynającymi sezon

Bike Festiwal to największe w Polsce targi rowerowe organizowane co roku w Gdańsku i otwierające sezon rowerowy. Zobacz co można tutaj znaleźć.


0 Komentarzy11 Minuty

Rower poziomy, poziomka – czyli wszystko co musisz o nim wiedzieć

Rower poziomy zakupiłem w marcu 2018 roku. Po takim czasie mogę przybliżyć Tobie trochę informacji na ten temat oraz podzielić się z Tobą garścią zebranych przeze mnie wrażeń i doświadczeń z nim związanych.


2 Komentarze21 Minuty

Szlak Polskich Latarni Morskich – relacja z trasy rowerowej R10 – cz. 3

Na drugi dzień nie czuliśmy się wypoczęci. Przejście burzy wczorajszego wieczoru dało nam mocno w kość. Musieliśmy się jakoś pozbierać, umyć się, spakować sprzęt i zjeść jakieś śniadanie. Wszystkie te rzeczy sprawiały nam wiele trudności tego dnia. Kiedy byliśmy już gotowi.


4 Komentarze30 Minuty

Jak uniknąć błędów w pisowni przy pisaniu wpisów w WordPress

Błędy gramatyczne, językowe i interpunkcyjne to rzecz obecna na zdecydowanej większości stron internetowych. Pokażę Ci prosty patent jak poradzić sobie z Twoim problemem.


0 Komentarzy6 Minuty

Szlak Polskich Latarni Morskich – relacja z trasy rowerowej R10 – cz. 2

O poranku przywitały nas ciemne chmury i było bardzo chłodno. Każdy z nas obawiał się, że w ciągu tego dnia złapie nas deszcz. Ten dzień rozpoczął się ciężko.


0 Komentarzy25 Minuty

Szlak Polskich Latarni Morskich – relacja z trasy rowerowej R10 – cz. 1

Przejazd do Świnoujścia odbył się z przesiadką w Poznaniu, mieliśmy tam godzinę czasu dla siebie oczekując na...


2 Komentarze22 Minuty

Pierwszy start w triathlonie – 21 wskazówek dla początkujących

Ty także postawiłeś sobie cel aby wziąć udział i ukończyć triathlon. Dobrze trafiłeś! W zeszłym roku byłem w tym samym położeniu co Ty.


0 Komentarzy30 Minuty

Bieg Niepodległości Run Poland w Poznaniu

11 Listopada 2018 roku wziąłem udział w Biegu Niepodległości z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowanym w Poznaniu.


2 Komentarze12 Minuty

f.lux – aplikacja, która zadba o Twoje oczy i sen

Jeżeli dużą cześć czasu spędzasz przed laptopem, bolą Ciebie oczy oraz masz problemy ze snem, to ten artykuł jest lekarstwem na Twoje problemy.


0 Komentarzy9 Minuty

Jak zrobić dobre logo – praktyczne rady

Bez znaczenia kim jesteś, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy jesteś wielką korporacją, musisz mieć logo. Logo to z reguły...


5 Komentarzy17 Minuty

Jak założyć bloga

Jeżeli znalazłeś ten wpis to znaczy, że intensywnie myślisz o założeniu własnego bloga w sieci i chciałbyś się dowiedzieć jak...


0 Komentarzy15 Minuty