EuroVelo 10 Nadmorski szlak rowerowy, czy warto przejechać na rowerze?

EuroVelo 10 to trasa rowerowa przebiegająca dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Szlak ten wchodzi w skład europejskiej sieci szlaków rowerowych EuroVelo. Odcinek opatrzony numerem 10 posiada łączną długość wynoszącą aż 8539 km. Czy warto go przejechać na rowerze?


2 Komentarze16 Minuty

export-trasy-z-google-maps-do-gpx-alternatywna-metoda

Utworzenie pliku GPX trasy z Google Maps – alternatywna metoda exportu

Google Maps umożliwia tworzenie własnych tras rowerowych, które mogą okazać się pomocne na szlaku. Warto wiedzieć, w jaki sposób można eksportować przygotowaną przez nas trasę do pliku GPX. Taki format umożliwia odtworzenie trasy praktycznie w każdym urządzeniu.


0 Komentarzy3 Minuty

Abus Gamechanger innowacyjnym kaskiem aerodynamicznym – Recenzja

Kask Abus Gamechanger powstał dzięki współpracy marki Abus z profesjonalną drużyną kolarską Moviestar oraz Kross Racing Team. Ich wspólna działalność pozwoliła na wykonanie tego profesjonalnego kasku aerodynamicznego. Zapraszam do recenzji tego sprzętu.


0 Komentarzy9 Minuty

kurs-na-patent-sternika-motorowodnego

Patent Sternika Motorowodnego – Zdałem kurs na motorowodniaka

W Czerwcu 2020 roku zdałem egzamin na Patent Sternika Motorowodnego. Dzięki nowo zdobytym uprawnieniom będę mógł w przyszłości realizować swoje pasje związane ze sportami i rekreacją motorowodną. Artykuł jest moim wspomnieniem z odbycia kursu, przebiegu szkolenia oraz egzaminu na patent.


2 Komentarze7 Minuty

Dystanser klocków hamulcowych – Tajemniczy plastik w nowym rowerze

W kartonie z naszym rowerem często znajdziemy tajemnicze plastikowe elementy o nieregularnych kształtach i różnorakich kolorach. Większość z nas zadaje sobie wówczas pytanie – Co to takiego jest do cholery? W tym artykule wyjaśnię Tobie czym są te tajemnicze plastikowe elementy oraz do czego służą.


0 Komentarzy5 Minuty

export-trasy-z-google-maps-do-gpx

Export trasy z Google Maps do GPX – prosty przewodnik jak to zrobić

Jedną z powtarzających się czynności przed każdą mniejszą lub większą wycieczką rowerową jest przygotowanie sobie trasy, którą zamierzamy się przemieszczać naszym jednośladem. Najczęściej w tym celu korzystamy z dobrodziejstw Map Google, ale często nie wiemy jak wykonać export trasy z Google Maps do GPX. Właśnie dlatego przygotowałem ten krótki przewodnik.


16 Komentarzy4 Minuty

Odwiedź media społecznościowe

Facebook

Instagram

YouTube

0 0 votes
Article Rating