Jak uniknąć błędów w pisowni przy pisaniu wpisów w WordPress — Trik.

Jeżeli znalazłeś ten wpis, to z całą pewnością masz problem z pisaniem wpisów na Twoim blogu.

 

Błędy gramatyczne, językowe i interpunkcyjne to rzecz obecna na zdecydowanej większości stron internetowych. Pokażę Ci prosty sposób jak poradzić sobie z Twoim problemem.

Sam używam go w WordPressie, pisząc własne wpisy. Kiedy odkryłem ten sposób, byłem zafascynowany działaniem tego narzędzia.

Twoim kluczem do sukcesu jest narzędzie LanguageTool.

 

LanguageTool — Korektor stylistyczny i gramatyczny.

 

Aby skorzystać z tego narzędzia, możesz wykorzystać jedną z poniższych metod.

Metoda nr 1

LanguageTool - wtyczka dla przeglądarki Chrome

Pierwsza metoda polega na instalacji wtyczki bezpośrednio w przeglądarce Chrome. Wtyczkę można pobrać bezpośrednio w chrome web store. Przycisk powyżej przekieruje Cię do strony pobierania. Na stronie, wystarczy kliknąć przycisk — Dodaj do Chrome, aby zainstalować dodatek w przeglądarce. Sam korzystam z tej metody.

Metoda nr 2

LanguageTool - Korektor stylistyczny i gramatyczny

Druga metoda polega na wklejaniu gotowego tekstu na oficjalnej stronie LanguageTool. Przycisk powyżej przekieruje Cię do strony kreatora.

W przypadku pierwszej metody ze wtyczką do Chrome, narzędzie poprawia nam błędy bezpośrednio w edytorze tekstu, podczas pisania wpisu. Kreator podkreśla błędnie sporządzony tekst. Poprzez kliknięcie podkreślonego fragmentu tekstu, kreator podpowie Ci warianty, jakich możesz użyć. Wtyczka potrafi znaleźć błędy zarówno gramatyczne, jak i stylistyczne. Również ze znakami interpunkcyjnymi radzi sobie bardzo dobrze. Na poniższym screenie możesz zobaczyć, jak wygląda edytor ze znalezionymi błędami, dzięki użyciu LanguageTool.

Jeżeli moja porada Ci się spodobała, zostaw komentarz.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 votes
Article Rating