Jak uniknąć błędów w pisowni przy pisaniu wpisów w WordPress — Trik.

Jeżeli znalazłeś ten wpis, to z całą pewnością masz problem z pisaniem wpisów na Twoim blogu.

 

Błędy gramatyczne, językowe i interpunkcyjne to rzecz obecna na zdecydowanej większości stron internetowych. Pokażę Ci prosty sposób jak poradzić sobie z Twoim problemem.

Sam używam go w WordPressie, pisząc własne wpisy. Kiedy odkryłem ten sposób, byłem zafascynowany działaniem tego narzędzia.

Twoim kluczem do sukcesu jest narzędzie LanguageTool.

 

LanguageTool — Korektor stylistyczny i gramatyczny.

 

Aby skorzystać z tego narzędzia, możesz wykorzystać jedną z poniższych metod.

Metoda nr 1

LanguageTool - wtyczka dla przeglądarki Chrome

Pierwsza metoda polega na instalacji wtyczki bezpośrednio w przeglądarce Chrome. Wtyczkę można pobrać bezpośrednio w chrome web store. Przycisk powyżej przekieruje Cię do strony pobierania. Na stronie, wystarczy kliknąć przycisk — Dodaj do Chrome, aby zainstalować dodatek w przeglądarce. Sam korzystam z tej metody.

Metoda nr 2

LanguageTool - Korektor stylistyczny i gramatyczny

Druga metoda polega na wklejaniu gotowego tekstu na oficjalnej stronie LanguageTool. Przycisk powyżej przekieruje Cię do strony kreatora.

LanguageTool — wtyczka dla przeglądarki Chrome
LanguageTool — Korektor stylistyczny i gramatyczny

W przypadku pierwszej metody ze wtyczką do Chrome, narzędzie poprawia nam błędy bezpośrednio w edytorze tekstu, podczas pisania wpisu. Kreator podkreśla błędnie sporządzony tekst. Poprzez kliknięcie podkreślonego fragmentu tekstu, kreator podpowie Ci warianty, jakich możesz użyć. Wtyczka potrafi znaleźć błędy zarówno gramatyczne, jak i stylistyczne. Również ze znakami interpunkcyjnymi radzi sobie bardzo dobrze. Na poniższym screenie możesz zobaczyć, jak wygląda edytor ze znalezionymi błędami, dzięki użyciu LanguageTool.

Przykład błędnego tekstu w edytorze dzięki użyciu LanguageTool

Jeżeli moja porada Ci się spodobała, zostaw komentarz.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 votes
Article Rating