Moje cele i postanowienia noworoczne na 2019 rok - krótko i na temat

Nowy rok to zawsze czas refleksji i nowych postanowień, możemy podsumować osiągnięcia z poprzedniego i wyciągnąć wnioski na nadchodzący rok. Na realizację zakładanych celów mamy dokładnie 365 dni. Jak je wykorzystamy, zależy tylko od nas. Poniżej wypunktowałem swoje postanowienia na rok 2019.

Muszę i chcę rzucić palenie

Palenie papierosów to problem z którym borykam się od bardzo długiego czasu i jest konsekwencją złych wyborów w przeszłości. Z każdym nowym rokiem, postanowienie to cały czas figuruje na mojej liście postanowień. Wraz z rokiem 2019 chcę całkowicie zerwać z nałogiem. Przede wszystkim chcę to zrobić dla siebie. Oprócz siebie, chcę to zrobić dla moich bliskich, którzy również mają ten sam problem co ja, ale potrzebują motywacji żeby się udało. Bardzo głęboko wierzę, że sprostam temu zadaniu i będę wzorem dla moich najbliższych, aby również oni pożegnali się z tym złym nawykiem.

Zmienić dotychczasową pracę

Obecna praca od dłuższego czasu przyprawia mnie o zawrót głowy. Niestety praca w korporacji nie jest dla mnie tym, co chciałbym robić w życiu. Kroki w tym zakresie poczyniłem już w roku 2018, składając wypowiedzenie umowy. Dzięki temu w tej chwili pozostał mi już ostatni miesiąc na okresie wypowiedzenia, a nowa praca jest już znaleziona. Jestem już po kilku pozytywnych etapach rozmów kwalifikacyjnych, które odbyły się tuż przed świętami. Pozostało już tylko dopełnić wszystkie formalności związane z zatrudnieniem w nowym miejscu pracy. Planowo z dniem 1 lutego rozpoczynam pracę w nowym miejscu. Bardzo się cieszę z tego powodu. Jeżeli wszystko pójdzie w dobrą stronę, to postanowienie noworoczne będę mógł uznać za wypełnione w 100%.

Poświęcić więcej czasu na bloga

Blog zkolemwtle był moim celem na rok 2019. Udało mi się założyć go dużo wcześniej jeszcze w 2018 roku i dzięki temu zaoszczędziłem bardzo dużo czasu. Dzięki temu, że zrealizowałem ten cel i blog działa, chciałbym w tym roku dużo więcej pracy przeznaczyć na jego prowadzenie. Podstawowym i głównym celem jaki chcę osiągnąć, to regularność i częstotliwość udostępnianych wpisów. Brak regularności oraz systematyczności jest bardzo źle wpływa na bloga, a przede wszystkim nie pozwala zadowolić czytelników. Dlatego bardzo mi zależy, aby skupić się właśnie na tym. Chciałbym publikować od dwóch do trzech wpisów tygodniowo, rok 2019 ma 52 tygodnie, więc rok ten chciałbym zakończyć publikując łącznie około 160 artykułów. Chciałbym również, aby systematyczność ta była połączona z jakością udostępnianych treści.

Więcej podróżować, szczególnie rowerem

W poprzednim roku, trochę zaniedbałem tą sferę. Z powodu pracy i innych zobowiązań w roku 2018 odbyłem bardzo mało wyjazdów, szczególnie rowerowych. Moja kobieta jako prezent gwiazdkowy podarowała mi personalizowany kalendarz wypraw. Dzięki niemu będę mógł skrupulatnie zaplanować z wyprzedzeniem różne ciekawe wyjazdy i wydarzenia. Wyjazdy są również potrzebne, aby było co relacjonować na blogu, dlatego punkt ten jest bardzo ważny na mojej liście postanowień noworocznych. Mam nadzieje, że w tym roku będę mógł podzielić się z Wami wrażeniami z wielu miejsc i wypadów.

Zadbać o własne zdrowie

Chcę w tym roku przeznaczyć trochę czasu na sprawdzenie swojego stanu zdrowia w poradniach lekarskich oraz wykonać niezbędną serię badań. W końcu zdrowie mamy jedno, a często zapominamy o tym. Tyle w końcu się mówi o profilaktyce, więc muszę coś z tym zrobić. Do tej pory skutecznie udawało mi się omijać lekarzy szerokim łukiem. Dodatkowo chcę zrzucić obecną wagę, zeszły rok obfitował w ruchową stagnację i bardzo przytyłem. Przed końcem roku waga wskazywała na 102 kilogramy. Chciałbym w tym roku ułożyć dietę i trzymać się jej. Ponadto postanowiłem, że będę jadł więcej warzyw i owoców, gdyż były one całkowicie pomijane w mojej diecie. W roku 2019 chciałbym zbić z wagi do 80 kilogramów i popracować nad swoją kondycją.

Więcej zajęć sportowych i dbanie o kondycję fizyczną

Również w tym roku, tak samo jak w poprzednim znajduje się na liście startowej na dystansie sprinterskim 1/8 w Enea Bydgoszcz Triathlon. W tym roku odbędzie się piąta edycja tego wydarzenia. Chciałbym dobrze się przygotować do startu, a co za tym idzie zadbać o moją kondycję i wydolność mojego organizmu. Planuję w tym roku co najmniej jeden dzień w każdym tygodniu przeznaczyć na basen. Oprócz tego planuje regularnie biegać, co najmniej 2-3 dni w tygodniu. Z bieganiem było różnie w zeszłym roku, mam nadzieje, że w tym roku będę się trzymał założonego planu. Co roku biorę udział w kilku imprezach biegowych, chciałbym być zawsze przygotowany na te wydarzenia. Oprócz tego chcę wprowadzić w swój plan dnia treningi kolarskie, które również będę wykonywał systematycznie. Według moich założeń dwa razy w tygodniu powinny wystarczyć. Dołączając do tego wyjazdy weekendowe, będę mógł traktować to jako dobrą bazę treningową.

Rozpocząć produkcję filmów i publikować na kanale Youtube

Temat kanału na Youtube, nagrywania i montowania filmów jest znowu jednym z corocznych postanowień. Tym razem sytuacja wygląda inaczej, stworzyłem blog, dzięki któremu jestem krok do przodu. Posiadam dużą motywację i chęci, aby rozpocząć swoją działalność z produkcjami filmowymi i mam w tej chwili duże pole manewru, posiadając bloga. Mam również nadzieje, ze moja działalność w sferze blogowej i Youtubowej połączy się, dzięki czemu będę mógł zadowolić dużo większą ilość czytelników, którzy w internecie dzielą się na czytających blogi oraz tych którzy wolą oglądać filmy.

Muszę zainwestować w sprzęt fotograficzny i filmowy

Blog potrzebuje dobrej oprawy graficznej, bez odpowiedniego sprzętu będę się mógł zadowolić jedynie średniej jakości fotografiami. Chciałbym w tym roku zainwestować i kupić porządny sprzęt, który będę mógł również wykorzystać do filmowania. Mam nadzieje, że uda mi się w tym roku odłożyć pieniądze i kupić dobrej jakości aparat cyfrowy oraz komplet obiektywów. Nie obejdzie się również bez kart pamięci i zapasowych baterii. Mam nadzieję, że rzucenie palenia znacząco pomoże mi w tym, aby ten cel zrealizować.

Wyjazdy w góry, Beskidy i Bieszczady

Chciałbym w tym roku zrealizować kilka wyjazdów w góry. Ponadto chciałbym odwiedzić Beskidy oraz Bieszczady. Chodzi o to, aby przejść kilka szlaków i po obcować z naturą. Odbyć również kilka noclegów w otoczeniu przyrody. Muszę w tym celu zaopatrzyć się w porządny plecak, buty i nowe kije trekkingowe. Mam nadzieje, że w tym otoczeniu pozyskam dużo materiału na bloga, odwiedzę ciekawe miejsca i poznam ciekawych ludzi. Mam nadzieje, że uda mi się przekonać do tego pomysłu moją kobietę i mojego przyjaciela, którzy również ze mną mogliby udać się w te miejsca i razem ze mną przeżywać te przygody.

Odwiedzić Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk to najważniejsza w Polsce interdyscyplinarna konferencja dla twórców internetowych, a przede wszystkim dla blogerów. Spotykają się oni, aby porozmawiać o blogowaniu, motywacji i wartościach takich jak wolność słowa. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy podczas jej trwania. Konferencja ta odbywa się W Gdańsku. Chciałbym pojawić się na tym wydarzeniu w roku 2019, na moje szczęście Gdańsk znajduje się niedaleko. Ponadto mam pomysł na odszukanie i zjednoczenie w jednym miejscu blogerów z Bydgoszczy, takich jak ja. Do tej pory nic takiego nie znalazłem, a uważam, że przydałoby się. Więcej o tym pomyśle napisze później…

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę ilość moich postanowień i celów na 2019 rok, stwierdzam, że ten rok będzie bardzo pracowity. Musze się skupić na założonych postanowieniach noworocznych i jeden po drugim wdrażać w życie. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, ale postaram się zrealizować tyle na ile będzie mnie stać.

Pod koniec roku 2019 podsumuję wszystkie moje dokonania w tym roku i rozliczę się z nich przede wszystkim z samym sobą. Mam nadzieje, że wypisanie tych postanowień we wpisie na blogu właśnie z początkiem tego roku pomoże mi w ich realizacji. Cieszy mnie fakt, że zawsze będę mógł do nich wrócić i zapoznać się z nimi ponownie, aby nic mi nie umknęło.

Do zobaczenia w przyszłym roku, pojawi się wówczas wpis podsumowujący ten rok.

 

Jeżeli artykuł Ci się spodobał lub chciałbyś coś dodać, zostaw komentarz.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 votes
Article Rating