Postanowienia noworoczne i moje cele na 2020 rok

W ubiegłym roku napisałem podsumowanie i cele na nadchodzący rok 2019. W tej chwili Święta Bożego Narodzenia mamy już za sobą i oczekujemy na Sylwestra i Nowy rok 2020. Z tej okazji jak co roku muszę rozliczyć się z poprzednich celów i wypisać swoje nowe postanowienia noworoczne.  W tym miejscu wspomnę tylko o tych punktach, które udało mi się zrealizować i krótko opiszę swoje przemyślenia dotyczące tych punktów. Jeżeli ktoś chce sprawdzić, czego nie udało mi się dokonać w 2019 roku, to zapraszam do zeszłorocznego wpisu, do którego link umieszczę na końcu.

Zrealizowane postanowienia noworoczne:

 

Zmienić pracę – w lutym 2019 roku zacząłem prace w całkowicie nowym miejscu. W życiu każdego z nas praca jest bardzo ważna. To właśnie w pracy spędzamy praktycznie 1/3 naszego życia dlatego to bardzo ważne, żeby praca sprawiała każdemu z nas przyjemność. Dzięki pracy możemy się rozwijać i zarabiać pieniądze niezbędne do realizowania swoich pasji i marzeń.

Inwestycja w sprzęt fotograficzny i filmowy – w 2019 roku udało mi się odłożyć pieniądze, za które kupiłem lustrzankę od Canona oraz kamerę od GoPro. Prowadząc bloga, podróżując i po prostu chcąc mieć pamiątkę dla siebie lub pokazać coś fajnego innym musimy mieć sprzęt, aby te cele zrealizować, smartfon czasem nie wystarczy. Zawartość mojego plecaka możesz zobaczyć tutaj.

Poświęcić więcej czasu na bloga – w tym roku udało mi się ujednolicić szatę graficzną i funkcjonalność tego bloga. Mogę powiedzieć, że bardzo dużo nauczyłem się przez ten rok, pod względem technicznym m.in. tego jak funkcjonuje blog, o jakie aspekty należy zadbać, na co uważać i jak pisać artykuły. Niestety nie jestem zadowolony z ilości publikowanych przeze mnie materiałów na blogu, ale należy pamiętać, że najlepszym nauczycielem jest porażka.

Czasem zdarza mi się czytać horoskopy dla mojego znaku zodiaku, jakim jest koziorożec. Zgodnie z tymi horoskopami przyszły rok przyniesie dla mnie bardzo wiele pozytywów. Ponoć uda mi się zrealizować wszystkie moje cele i postanowienia noworoczne. Sam jestem ciekaw czy te horoskopy mówią prawdę.

Moje postanowienia i cele na 2020

 

Harmonogram publikowania nowych wpisów na blog – chcę wdrożyć trochę systematyczności na stronie, dlatego zamierzam publikować wpisy co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Wstępnie zamierzam pisać w poniedziałki, środy i piątki już od nowego roku. Mam nadzieje, że tym sposobem nauczę się pisać systematycznie, aby blog zyskiwał nową treść dla czytelników. Jak miałem okazję się sam przekonać w tym roku – bez konkretnego celu nie można nic zrobić. Jak tak sobie przemyślę i sięgnę pamięcią wstecz, to wychodzi na to, że większość tekstów napisałem dla innych portali. W tym roku chcę to zmienić i pisać głównie dla siebie i moich czytelników.

Uruchomić kanał na YouTube i regularnie publikować vlogi i filmy. Ten cel próbuję zmaterializować już od długiego czasu, bez skutku dlatego w tym roku to się zmieni. Mam wszelkie niezbędne narzędzia i okoliczności, żeby to zrobić, więc nie mogę dłużej zwlekać. Kanał chcę prowadzić głównie dla siebie w formie pamiętnika filmowego, doszedłem do wniosku, że materiał filmowy jest przyjemniejszy w odbiorze niż same zdjęcia. Dużo przyjemniej jest wrócić do przeszłości, oglądając film. Jeżeli jeszcze ktoś, poza mną i moimi bliskimi będzie to oglądał, to będzie to naprawdę duży sukces.

Weekendowe Mikroprzygody – Planuje w tym roku przeznaczać weekendy na krótkie wycieczki rowerowe. Do tej pory nastawiałem się wyłącznie na większe wypady, ale muszę być realistą! Pracując na etacie, bardzo ciężko jest jechać na kilka takich wypadach w ciągu roku. Takie weekendowe Mikroprzygody pozwolą mi spełniać swoją pasję i dodatkowo gromadzić materiały na bloga i kanał na YT. To będzie moja strategia na ten rok.

Pozostałe postanowienia noworoczne

 

Wrzucić na luz – Sam złapałem się na tym, że podchodzę do wszystkiego zbyt dokładnie. Takie postępowanie nie jest do końca dobre. Dlaczego? Ponieważ podchodząc do wszystkiego zbyt dokładnie, dochodzimy do sytuacji, w której czegoś nie robimy wcale, ponieważ wydaje się to nam zbyt słabe. Doświadczyłem tego osobiście i chcę w nadchodzącym roku to zmienić. Wydaje mi się, że jestem zbyt przeintelektualizowany i z tego powodu często rezygnuje, żeby coś zrobić. W 2020 roku chcę wychodzić z założenia, że lepiej zrobić coś słabo niż w ogóle nie spróbować i nie zrobić NIC.

Walka z lenistwem – każdy z nas jest leniwy na swój sposób. Lenistwo paraliżuje i wstrzymuje nasz rozwój. Uważam, że muszę z tym walczyć i mocno wziąć się do roboty w tym roku. Nie ma nic gorszego niż schemat codziennego życia w trybie praca-dom. W tym roku planuje korzystać z przydarzających się okazji, nie odmawiać sobie i innym.

Rzucić palenie – tak, przyznaje się. W 2019 roku pomimo postanowień nie udało mi się. Jest mi z tego powodu wstyd i nadal chcę to zmienić. Należy pamiętać, żeby pomimo porażek nie rezygnować i próbować dalej. Wierzę, że w nadchodzącym 2020 roku uda mi się rzucić palenie.

Jechać na Bornholm – chcę w tym roku popłynąć promem na Bornholm i objechać tę wyspę wzdłuż i wszerz na rowerze.

Zachęcam Cię do pozostawienia komentarza oraz dołączenia do mojego newslettera, dzięki któremu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami na blogu.

 

Formularz dołączenia do newslettera znajdziesz poniżej w stopce.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 votes
Article Rating