Rower trekkingowy dla kobiety. Dobry, stylowy i tani - przegląd i propozycje

Wybór odpowiedniego roweru dla kobiety może być bardzo trudny i powodować zawrót głowy. Sam się o tym przekonałem, kiedy moja druga połówka, czyli Agata zdecydowała się, że chce jeździć turystycznie i potrzebuje do tego swój pierwszy rower trekkingowy. Dzięki niej pomyślałem, żeby napisać ten artykuł i pomóc innym kobietom stojącym przed wyborem odpowiedniego jednośladu. Po kilku tygodniowych poszukiwaniach w Internecie tego jedynego i wymarzonego roweru Agata posiada już swojego faworyta. Agata wybrała doskonały rower trekkingowy dla kobiety, czyli Kross Trans 3.0.

Przeglądając oferty w internecie, szybko zauważymy, że wybór rowerów trekkingowych dla kobiet jest bardzo duży.

Stąd też pojawiają się pytania – który wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 

W ramach wyjaśnienia zacznę od tego, czym tak naprawdę jest rower trekkingowy.

Czym jest rower trekkingowy?

Rower trekkingowy  to solidny i wytrzymały rower turystyczny na kołach 26 lub 28 cali cechujący się bardzo komfortową i wyprostowaną pozycją ciała w trakcie jazdy. W obecnych czasach dużo częściej  spotyka się w sprzedaży modele na kołach 28 cali. Rowery trekkingowe są solidnie wykonane, aby sprostać nawet podczas tygodniowych wyjazdów turystycznym. Rower taki jest najczęściej przeznaczony do jazdy po utwardzonych drogach i ubitych nawierzchniach podczas wycieczek rowerowych trwających od kilku godzin do nawet  kilkunastu dni. Rower trekkingowy z reguły posiada pełne wyposażenie. Mam tutaj na myśli bagażnik, błotniki, pełne oświetlenie oraz stopkę.

Niektóre modele rowerów trekkingowych posiadają w przednim kole zamontowaną piastę z prądnicą, dzięki której nie musimy się martwić o oświetlenie naszego roweru. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, więc warto o tym szczególe pamiętać. Taka prądnica przez cały czas generuje prąd niezbędny do zasilenia lampek rowerowych w każdych warunkach. Czasami rowery turystyczne są wyposażone w sakwy rowerowe przednie oraz tylne, które pozwoli spakować ekwipunek rowerzysty nawet na kilkudniową wycieczkę rowerową pod namiot. Najważniejszą cechą roweru trekkingowego jest jego uniwersalność. Możemy nim jeździć zarówno po asfalcie, jak i w lekkim terenie, takim jak leśne ścieżki. Rower taki doskonale się sprawdza do jazdy po mieście oraz jako środek transportu do pracy.

„Aby wybrać odpowiedni rozmiar ramy najłatwiej skorzystać z tabeli rozmiarów udostępnianych przez producenta uwzględniających Twój wzrost”

Polecane rowery trekkingowe dla kobiet

Rower, na którym będzie jeździć kobieta, musi spełnić kilka kryteriów:

  1. Powinien być przede wszystkim ładny i pasować do stroju. Jeżeli zostanie spełnione to kryterium, wówczas kobieta z chęcią będzie jeździć.
  2. Rower musi być komfortowy podczas jazdy. Powinien mieć amortyzację, wygodne siodełko i regulację nachylenia kierownicy.
  3. Kobiecy rower trekkingowy musi być lekki, aby mogła sobie z nim poradzić w codziennych sytuacjach.
  4. Rower musi mieć prostą budowę i być bezobsługowy.

Poniżej znajdziesz kilka propozycji rowerów, które zwróciły moją uwagę. Uważam, że każdy z nich będzie doskonałym wyborem na długie lata.

Aby obejrzeć zdjęcia, kliknij wytłuszczoną nazwę danego modelu. Podane ceny są aktualne na dzień 29.05.2019 roku.

Aktualna cena tego modelu to 1399 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 1399 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 1549 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 1599 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 1599 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 1699 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 1999 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 2199 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 2199 złotych.

Aktualna cena tego modelu to 2199 złotych.

Kupiłam rower! Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego jednośladu?

 

Niezależnie od tego, czy kupiłaś rower trekkingowy przez internet, czy kupujesz rower na miejscu w salonie rowerowym, musisz pamiętać o paru ważnych kwestiach. Pomyśl, aby poprosić kogoś ze swoich znajomych o pomoc przy odbiorze roweru. Najlepiej, żeby to była osoba, która ma trochę pojęcia o rowerach.

Zaraz po tym, jak Twój rower dostarczy firma kurierska, odpakuj karton i sprawdź wszystkie elementy roweru. Sprawdź, czy posiadasz w zestawie z rowerem książeczkę gwarancyjną wraz z pieczątką/wpisem sprzedawcy. W 99% przypadków rower będzie wymagał minimum Twojego wkładu, aby przykręcić pedały i wyprostować i skręcić kierownicę. Sprawdź, czy rower w jakimś miejscu nie posiada uszkodzeń.

Podnieś rower nieco do góry za kierownicę i zakręć w powietrzu kołem. Wypatruj czy koło nie jest krzywe. (zwróć w tym miejscu uwagę czy obręcz nie ma bicia na boki, jeżeli tylko opona jest krzywa, to się nie przejmuj) Zrób to samo z tylnym kołem. Sprawdź, czy działają hamulce. Wyjdź na zewnątrz z rowerem i kawałek się przejedź, nie zapomnij sprawdzić, czy działają hamulce i czy przerzutki działają prawidłowo i zmieniają biegi zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jeżeli coś budzi Twoje podejrzenia lub zauważysz jakieś uszkodzenia, to bez wahania dzwoń do firmy kurierskiej i poproś o niezwłoczny powrót kuriera, aby sporządzić protokół szkody w jego obecności. Tylko w ten sposób możesz zareklamować wadliwy rower do sprzedawcy. Im protokół sporządzisz wcześniej, tym masz większe szanse na uwzględnienie Twojej reklamacji. Najlepiej zrobić to od razu po wykryciu usterki.

Jeżeli rower został zakupiony od razu lub jest odbierany w salonie/sklepie rowerowym po zamówieniu internetowym to wówczas postępuj zgodnie z powyższą procedurą. Sprawdź dokładnie rower, zanim wyjdziesz z salonu. O wszelkich swoich wątpliwościach poinformuj sprzedawcę i poproś o naprawę ewentualnych usterek.

Zachęcam Cię do pozostawienia komentarza oraz dołączenia do mojego newslettera, dzięki któremu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami na blogu.

 

Formularz dołączenia do newslettera znajdziesz poniżej w stopce.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 votes
Article Rating