Targi rowerowe Bike Festiwal w Gdańsku - relacja z V edycji 2019 roku

https://www.facebook.com/BikeFestiwal/photos/p.1870324729926920/1870324729926920/?type=1&theater

W drodze na Bike Festiwal

Jak już pisałem w poprzednim wpisie z roku 2018 Bike Festiwal to jedne z największych w Polsce targów rowerowych, które są organizowane co roku w Gdańsku. Tym samym otwierają one sezon rowerowy. W tym roku po raz kolejny byłem na tym wydarzeniu wraz z Agatą, a samo wydarzenie w tym roku miało miejsce 6-7 kwietnia. Jego tematyką była turystyka, sport, aktywny tryb życia oraz wiele więcej.

 

Pierwotnie plan zakładał podróż na Bike Festiwal w cztery osoby. Życie jednak zweryfikowało plany i pomimo zakupionych wcześniej biletów Maciej i Paweł byli zmuszeniu zrezygnować z powodów osobistych tuż przed wyjazdem. Z tego względu pojechałem na to wydarzenie wyłącznie z Agatą.

Mozolna podróż pociągiem i po półtorej godziny byliśmy już w Gdańsku. Już od wyjścia z dworca tłumy ludzi pędziły w kierunku pobliskiego przystanku tramwajowego, skąd miał nas wszystkich zabrać tramwaj numer 10 prosto na ulicę Żaglową, gdzie mieści się hala wystawiennicza AmberExpo

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Jesteśmy na miejscu

Na Bike Festiwalu byliśmy równo o godzinie 10 i o tej godzinie nie było jeszcze znanych mi z poprzednich edycji tłumów. Mieliśmy więc czas, aby na spokojnie obejść całą halę dookoła i odwiedzić wszystkich dostępnych wystawców. Był też czas na spokojnie wykonanie kilku zdjęć. W tym roku było o wiele więcej wystawców niż w latach ubiegłych.

W tym roku obecnych było ponad 100 najważniejszych marek rowerowych oraz pomniejsze firmy powiązane w jakiś sposób z rowerową branżą. Podczas Bike Festiwalu można było porozmawiać z przedstawicielami salonów rowerowych, producentów, oraz organizatorów zawodów rowerowych organizowanych w Polsce i kilku rowerowych podróżników. Nie zabrakło również indywidualnych wystawców oraz ich konstrukcji, takich jak innowacyjna pozioma trajka o ciekawej nazwie „Dzikus”, firma RekiBiker specjalizująca się z wytwarzania rowerów poziomych i cargo czy ręczne robione rowery typu cruiser przez firmę Cartian Goody Cycles.

Pozioma trajka o nazwie “Dzikus” miała swoją premierę właśnie na Bike Festiwalu.

Rowery elektryczne

Podczas V edycji Bike Festiwalu hala była wypełniona po brzegi rowerami elektrycznymi.  Nie da się ukryć, że zapotrzebowanie i moda na elektryki ciągle rośnie. Z tego powodu na targach można było zajrzeć na stoiska Gianta i Rometa.

Marki te wystawiły swoje flagowe modele rowerów elektrycznych, z których było co wybierać.  Cały czas wzrasta również zainteresowanie ludzi konwersją własnego roweru na elektryczny. W tym roku firma ZibiBike zaproponowała swoje rozwiązania bezpośrednio podczas Bike Festiwalu. Stoisko tej firmy było obleganie niemal cały czas przez zainteresowane osoby.

Regiony

W tym roku nie zabrakło również wystawców promujących swoje regiony. Na stoiskach dostępne były przewodniki, mapy oraz różne gadżety związane z regionem.  Wystawcy promowali turystykę wodną, taką jak kajaki, żagle oraz pieszą i rowerową.

W tym roku byłem zaskoczony jak dobrze przygotowaniu byli wystawcy, ponieważ potrafili odpowiadać na nawet najtrudniejsze pytania, a co więcej, nie byli oni bierni, a sami zagadywali i opowiadali o wszelkich atrakcjach czekających na nas w danym regionie. Również na wspomnianych stoiskach podawane były przez cały czas różnego rodzaju przysmaki regionalne.

Inne atrakcje

Oprócz znanej z poprzednich edycji miejscem do testów rowerów organizatorzy przygotowali strefę Calypso. Właśnie w tym miejscu odbywały się spinningowe treningi z instruktorem. Każda osoba mogła wziąć w nich udział. Policja przygotowała symulator dachowania pojazdu. Można było wsiąść do samochodu, po czym operator wprawiał samochód w ruch wirowy, symulując tym samym sytuację dachowania. Symulator był dostępny przez cały czas trwania targów.

Jeżeli ktoś był głodny, to wewnątrz znajdowała się strefa gastro, natomiast na zewnątrz, tuż obok budynku AmberExpo odbywał się Festiwal Food Tracków.

Podsumowanie

Po obejrzeniu wszystkich atrakcji odbyciu rozmów z wystawcami i zrobieniu masy zdjęć, pojechaliśmy z Agatą prosto na plażę Brzeziny, gdzie mogliśmy przez 2 godziny odpocząć. Potem poszliśmy na smaczny obiad w restauracji „Tapas Rybka”, w której odbywały się Kuchenne Rewolucje Magdy Gessler i pojechaliśmy na dworzec PKP, skąd zabrał nas pociąg do domu. Tegoroczny Bike Festiwal zrobił na mnie duże wrażenie i na pewno wrócę tutaj ponownie w przyszłym roku.

 

Aby dostać się na kolejną edycję targów rowerowych, musisz udać się pod poniższy adres:

 

AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11,  80-560 Gdańsk

Hala wystawiennicza AmberExpo znajduje się w niedalekim towarzystwie Stadionu Energa Gdańsk.

 

Jeżeli artykuł Ci się spodobał, zostaw ciekawy komentarz.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 votes
Article Rating