Uchwyt rowerowy na telefon. Jaki model wybrać? Sprawdzone mocowanie!

Uchwyt rowerowy na telefon to niezwykle przydatny sprzęt podczas krótkich i długich wycieczek rowerowych. Pomimo tego, że posiadam nawigację Garmina, którą zawsze zabieram ze sobą, często używam telefonu jako dodatkowej nawigacji na przykład w nieznanym mieście. Robię tak, ponieważ w telefonie mapa z reguły jest dokładniejsza i przy okazji mogę sprawdzić jakie ciekawe miejsca znajdują się w danym regionie. Dzięki temu jadąc w obranym kierunku lub tylko przejeżdżając przez miasto stojące na mojej drodze, nie ominie mnie żadne miejsce warte odwiedzenia.

Uchwyt rowerowy GUB-85 zajmuje stosunkowo mało miejsca na kierownicy.

Kiedy jeszcze nie posiadałem uchwytu rowerowego, notorycznie pojawiał się problem z trzymaniem telefonu w dłoniach podczas jazdy. Ponadto ciągłe chowanie telefonu do kieszeni spodenek czy koszulki rowerowej i ponowne wyciąganie było bardzo uciążliwe. Postanowiłem zatem poszukać uchwytu rowerowego, które będzie spełniało dwa założenia. Będzie solidnie wykonane, najlepiej w całości metalowe oraz zabezpieczy w 100% mój telefon, przed jakimkolwiek uszkodzeniem podczas jazdy rowerem. Warto zaznaczyć, że nie interesowało mnie zabezpieczenie przed deszczem, ponieważ podczas złej pogody nie korzystam z telefonu, jadąc na rowerze. W takiej sytuacji korzystam wyłącznie z nawigacji Garmina.

Wszystkie uchwyty, które używałem wcześniej, były koszmarnie wykonane, szybko się psuły oraz sprawiały masę trudności w użytkowaniu. W związku, z czym błyskawicznie lądowały w koszu. Wybawieniem okazał się uchwyt rowerowy na telefon, który zamówiłem na znanym portalu aukcyjnym z chińszczyzną, czyli na Aliexpress. Chcesz dowiedzieć się co to uchwyt? Tak? W takim razie już pokazuję i objaśniam.

Złożony GUB-85 pomieści telefon wielkości 3,6 cala.

Uchwyt rowerowy GUB-85 z maksymalnie rozszerzonymi ramionami pomieści telefon do wielkości 6,2 cala.

To nic nie kosztuje! Polub mój Fanpage na Facebooku!

To nic nie kosztuje! Polub mój Fanpage na Facebooku!

Uchwyt na telefon GUB G-85

 

Gub-85 to tani i uniwersalny uchwyt rowerowy na telefon w całości wykonany z aluminium 6063. Na portalu aukcyjnym Aliexpress kupiłem go za kwotę 25 złotych wraz z darmową dostawą. Czekałem na niego 28 dni. W Polsce ceny wahają się średnio od 25 do 40 złotych w zależności, jaki sklep internetowy wybierzemy. GUB-85 pozwala na zamontowanie go na kierownicy dzięki użyciu metalowej obejmy skręcanej za pomocą śruby na imbus. Można go również zamontować bezpośrednio do wspornika/mostka.

W komplecie otrzymujemy 2 nakładki umożliwiające montaż uchwytu na kierownicy o średnicach:

  1. 31.8 mm
  2. 25.4 mm
  3. 22.2 mm

 

W uchwycie zamontujemy telefony mierzące od 3,6′ do 6,2′ cala. Szerokość ramion uchwytu można dowolnie regulować w zakresie: od 5,5 cm do 10 cm, a sama regulacja odbywa się przy pomocy bocznego pokrętła. Rozmiar złożonego uchwytu wynosi: 6,5 cm x 5 cm. Uchwyt ten jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, więc bez kłopotu można go dopasować pod malowanie naszego roweru. Uchwyt na telefon można zamocować w pozycji pionowej lub poziomej, wystarczy, że obrócimy go o 90 stopni i w tej pozycji go skręcimy przy pomocy dołączonych śrub.

Korzystanie z uchwytu na telefon GUB G-85

 

Montaż uchwytu na rowerze oraz samo korzystanie z niego jest banalnie proste i wygodne. Aby umieścić telefon w uchwycie, wystarczy skorzystać z bocznego pokrętła służącego do zmiany szerokości ramion. Samo pokrętło działa bardzo płynnie i lekko. Dzięki niemu bardzo szybko dostosujemy szerokość do rozmiarów naszego telefonu. Po dobraniu odpowiedniej szerokości ramion i włożeniu naszego telefonu należy zakręcić pokrętłem ponownie, lecz w odwrotnym kierunku, tym sposobem unieruchomimy telefon w jednym miejscu. Siła z jaką dokręcimy pokrętło, będzie utrzymywało telefon w jednej pozycji nawet podczas jazdy w trudnym terenie. Nie ma możliwości, aby telefon samoczynnie wypadł z uchwytu. Osobiście używam go z telefonem Samsung Galaxy S7 Edge. Telefon pomimo swoich gabarytów nie porusza się w uchwycie nawet podczas jazdy po tarce, czy kamieniach.

Uchwyt rowerowy GUB-85 z zamontowanym telefonem Samsung Galaxy S7 Edge w towarzystwie nawigacji Garmin Etrex 30.

Uchwyt na telefon GUB-85 może posłużyć do zamontowania na kierownicy innych niż telefony urządzeń. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Podsumowanie

Po długim i intensywnym użytkowaniu uchwytu rowerowego na telefon marki GUB-85 mogę go z czystym sumieniem polecić wszystkim tym, którzy używają swojego telefonu podczas rowerowych wycieczek. Uchwyt jest solidny i nigdy mnie nie zawiódł. Cały czas działa tak dobrze, jak po wyjęciu go z pudełka. Cena jest niewspółmierna w porównaniu do jego zalet. Jeżeli nie będziesz, podróżować z telefonem na kierownicy w strugach deszczu to ten uchwyt będzie doskonałym wyborem. Zapewniam, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze. Marka GUB poza modelem oznaczonym numerem 85, posiada w swojej ofercie modele zdecydowanie bardziej rozbudowane, które dla przykładu posiadają dodatkowe mocowania np. na kamerę Go Pro. Uchwyty marki GUB, doskonale sprawdzą się także w zyskujących coraz większą popularność hulajnogach elektrycznych.

Zachęcam Cię do pozostawienia komentarza oraz dołączenia do mojego newslettera, dzięki któremu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami na blogu.

 

Formularz dołączenia do newslettera znajdziesz poniżej w stopce.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 vote
Article Rating