Uchwyt rowerowy na telefon. Jaki model wybrać? Sprawdzone mocowanie!

Uchwyt rowerowy na telefon to niezwykle przydatny sprzęt podczas krótkich i długich wycieczek rowerowych. Pomimo tego, że posiadam nawigację Garmina, którą zawsze zabieram ze sobą, często używam telefonu jako dodatkowej nawigacji na przykład w nieznanym mieście. Robię tak, ponieważ w telefonie mapa z reguły jest dokładniejsza i przy okazji mogę sprawdzić jakie ciekawe miejsca znajdują się w danym regionie. Dzięki temu jadąc w obranym kierunku lub tylko przejeżdżając przez miasto stojące na mojej drodze, nie ominie mnie żadne miejsce warte odwiedzenia.

Uchwyt rowerowy GUB-85 zajmuje stosunkowo mało miejsca na kierownicy.

Kiedy jeszcze nie posiadałem uchwytu rowerowego, notorycznie pojawiał się problem z trzymaniem telefonu w dłoniach podczas jazdy. Ponadto ciągłe chowanie telefonu do kieszeni spodenek czy koszulki rowerowej i ponowne wyciąganie było bardzo uciążliwe. Postanowiłem zatem poszukać uchwytu rowerowego, które będzie spełniało dwa założenia. Będzie solidnie wykonane, najlepiej w całości metalowe oraz zabezpieczy w 100% mój telefon, przed jakimkolwiek uszkodzeniem podczas jazdy rowerem. Warto zaznaczyć, że nie interesowało mnie zabezpieczenie przed deszczem, ponieważ podczas złej pogody nie korzystam z telefonu, jadąc na rowerze. W takiej sytuacji korzystam wyłącznie z nawigacji Garmina.

Wszystkie uchwyty, które używałem wcześniej, były koszmarnie wykonane, szybko się psuły oraz sprawiały masę trudności w użytkowaniu. W związku, z czym błyskawicznie lądowały w koszu. Wybawieniem okazał się uchwyt rowerowy na telefon, który zamówiłem na znanym portalu aukcyjnym z chińszczyzną, czyli na Aliexpress. Chcesz dowiedzieć się co to uchwyt? Tak? W takim razie już pokazuję i objaśniam.

Złożony GUB-85 pomieści telefon wielkości 3,6 cala.

Uchwyt rowerowy GUB-85 z maksymalnie rozszerzonymi ramionami pomieści telefon do wielkości 6,2 cala.

Uchwyt na telefon GUB G-85

 

Gub-85 to tani i uniwersalny uchwyt rowerowy na telefon w całości wykonany z aluminium 6063. Na portalu aukcyjnym Aliexpress kupiłem go za kwotę 25 złotych wraz z darmową dostawą. Czekałem na niego 28 dni. W Polsce ceny wahają się średnio od 25 do 40 złotych w zależności, jaki sklep internetowy wybierzemy. GUB-85 pozwala na zamontowanie go na kierownicy dzięki użyciu metalowej obejmy skręcanej za pomocą śruby na imbus. Można go również zamontować bezpośrednio do wspornika/mostka.

W komplecie otrzymujemy 2 nakładki umożliwiające montaż uchwytu na kierownicy o średnicach:

  1. 31.8 mm
  2. 25.4 mm
  3. 22.2 mm

 

W uchwycie zamontujemy telefony mierzące od 3,6′ do 6,2′ cala. Szerokość ramion uchwytu można dowolnie regulować w zakresie: od 5,5 cm do 10 cm, a sama regulacja odbywa się przy pomocy bocznego pokrętła. Rozmiar złożonego uchwytu wynosi: 6,5 cm x 5 cm. Uchwyt ten jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, więc bez kłopotu można go dopasować pod malowanie naszego roweru. Uchwyt na telefon można zamocować w pozycji pionowej lub poziomej, wystarczy, że obrócimy go o 90 stopni i w tej pozycji go skręcimy przy pomocy dołączonych śrub.

Korzystanie z uchwytu na telefon GUB G-85

 

Montaż uchwytu na rowerze oraz samo korzystanie z niego jest banalnie proste i wygodne. Aby umieścić telefon w uchwycie, wystarczy skorzystać z bocznego pokrętła służącego do zmiany szerokości ramion. Samo pokrętło działa bardzo płynnie i lekko. Dzięki niemu bardzo szybko dostosujemy szerokość do rozmiarów naszego telefonu. Po dobraniu odpowiedniej szerokości ramion i włożeniu naszego telefonu należy zakręcić pokrętłem ponownie, lecz w odwrotnym kierunku, tym sposobem unieruchomimy telefon w jednym miejscu. Siła z jaką dokręcimy pokrętło, będzie utrzymywało telefon w jednej pozycji nawet podczas jazdy w trudnym terenie. Nie ma możliwości, aby telefon samoczynnie wypadł z uchwytu. Osobiście używam go z telefonem Samsung Galaxy S7 Edge. Telefon pomimo swoich gabarytów nie porusza się w uchwycie nawet podczas jazdy po tarce, czy kamieniach.

Uchwyt rowerowy GUB-85 z zamontowanym telefonem Samsung Galaxy S7 Edge w towarzystwie nawigacji Garmin Etrex 30.

Uchwyt na telefon GUB-85 może posłużyć do zamontowania na kierownicy innych niż telefony urządzeń. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Podsumowanie

Po długim i intensywnym użytkowaniu uchwytu rowerowego na telefon marki GUB-85 mogę go z czystym sumieniem polecić wszystkim tym, którzy używają swojego telefonu podczas rowerowych wycieczek. Uchwyt jest solidny i nigdy mnie nie zawiódł. Cały czas działa tak dobrze, jak po wyjęciu go z pudełka. Cena jest niewspółmierna w porównaniu do jego zalet. Jeżeli nie będziesz, podróżować z telefonem na kierownicy w strugach deszczu to ten uchwyt będzie doskonałym wyborem. Zapewniam, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze. Marka GUB poza modelem oznaczonym numerem 85, posiada w swojej ofercie modele zdecydowanie bardziej rozbudowane, które dla przykładu posiadają dodatkowe mocowania np. na kamerę Go Pro. Uchwyty marki GUB, doskonale sprawdzą się także w zyskujących coraz większą popularność hulajnogach elektrycznych.

Zachęcam Cię do pozostawienia komentarza oraz dołączenia do mojego newslettera, dzięki któremu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami na blogu.

 

Formularz dołączenia do newslettera znajdziesz poniżej w stopce.

 

Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY!

0 0 vote
Article Rating